Ενημέρωση από την εκδήλωση για την Αμειβόμενη Πρακτική Ασκηση

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

ΣΧΟΛΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

ΤΜΗΜΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

Εικόνα που περιέχει λογότυπο, κείμενο, γραμματοσειρά Περιγραφή που δημιουργήθηκε αυτόματα

Με επιτυχία υλοποιήθηκε την Τετάρτη 29 Μαΐου 2024 ενημερωτική εκδήλωση με θέμα την Αμειβόμενη Πρακτική Άσκηση ακαδημαϊκού έτους 2023-2024 στο πλαίσιο του έργου με τίτλο: “Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας” και MIS 6004517, το οποίο υλοποιείται στο πλαίσιο του Προγράμματος «Ανθρώπινο Δυναμικό και Κοινωνική Συνοχή ΕΣΠΑ 2021-2027» και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και από εθνικούς πόρους.

Η εκδήλωση συνδιοργανώθηκε από την Επιτροπή Πρακτικής Άσκησης του Τμήματος Περιβάλλοντος και από το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης (Γ.Π.Α.) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας στη Λάρισα. Ευχαριστούμε θερμά την κα Ι. Υψηλάντη, μέλος του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας για την αναλυτική και εμπεριστατωμένη ενημέρωση και την εν γένει συνεργασία.

Με το πέρας της εκδήλωσης σηματοδοτείται η έναρξη του διαστήματος υποβολής Αίτησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος, δυνάμει της 3ης Πρόσκλησης, των φοιτητών/τριών του Τμήματος Περιβάλλοντος, για θέσεις Αμειβόμενης Πρακτικής Άσκησης ακαδημαϊκού έτους 2023-2024, το οποίο ορίζεται από την Πέμπτη 30 Μαΐου 2024 και ώρα 09:00 π.μ. (έναρξη) έως την Πέμπτη 06 Ιουνίου 2024 και ώρα 14:00 μ.μ. (λήξη).

Εικόνα που περιέχει καρέκλα, εσωτερικός χώρος, έπιπλα, τραπέζι Περιγραφή που δημιουργήθηκε αυτόματα

Εικόνα που περιέχει εσωτερικός χώρος, έπιπλα, ρουχισμός, άτομο Περιγραφή που δημιουργήθηκε αυτόματα

Τα μέλη της Επιτροπής Πρακτικής Άσκησης του Τμήματος Περιβάλλοντος του Π.Θ.

Δ. Χριστοδούλου, Επίκουρος Καθηγητής

Ζ. Κυριακοπούλου, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια