21 Μαρτίου 2023

Πτυχιακές εργασίες [17.03.2023]

Η Συνέλευση στην 60η/17-03-2023  συνεδρίασή της ενέκρινε πρόταση Θεμάτων Πτυχιακών Εργασιών για το εαρινό εξάμηνο του ακαδ.  έτους 2022-2023 όπως στο επισυναπτόμενο αρχείο.

Παρακαλούνται οι φοιτητές να μελετήσουν τα προτεινόμενα θέματα και κατόπιν συνεννόησης με τους εισηγητές των αντίστοιχων θεμάτων να υποβάλλουν αίτηση ανάληψης Πτυχιακής Εργασίας με το θέμα επιλογής των στην Γραμματεία του Τμήματος το αργότερο μέχρι και 31.03.2023.

Υπενθυμίζεται ότι σύμφωνα με τον κανονισμό

(https://env.uth.gr/ptychiaki-ergasia/) δικαίωμα αίτησης για εκπόνηση Πτυχιακής Εργασίας έχουν οι φοιτητές/τριες που βρίσκονται στο 7ο ή 8ο εξάμηνο και έχουν ολοκληρώσει με επιτυχία τουλάχιστον 30 μαθήματα (από τα μαθήματα Κορμού, Επιλογής και Ξένης Γλώσσας) μέχρι την υποβολή της αιτήσεώς τους στη Γραμματεία του Τμήματος.

Η εκπόνηση Πτυχιακής Εργασίας είναι υποχρεωτική και αντιστοιχεί σε δέκα (10) Πιστωτικές Μονάδες (ECTS).